Třídní plán - červená třída

LEDEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Rychle nám to uteklo a už tu máme nový měsíc a nový rok 2019. Zavzpomínali jsme si na Vánoce a Ježíška a začali se těšit ze zimy. Lednové počasí nám přiválo trochu sněhu, tak jsme mohli postavit první sněhuláky, zažít koulovačky a užít si trochu zimní zábavy.

Začali jsme si povídat o zimě a o tom, co k ní patří, naučili se pár hezkých písniček, procvičili jsme se v počítání, malování, stříhání a udělali jsme nějaké úkoly.  Zopakovali jsme si, co dělají zvířátka v zimě a jak jim můžeme pomáhat. Nezapomněli jsme ani na zimní sporty.

Zimní období nám také zpříjemnila dvě veselá divadelní představení. Při prvním představení „O Terezce a Matějovi“ jsme si mohli zahrát a zazpívat písně Uhlíře a Svěráka. Druhé představení, kde nás navštívil klaun Pepíno a jeho pudlíci, nás také velmi pobavilo.

To je zatím od nás vše.  Přejeme Vám šťastné vykročení do nového roku 2019 - Vaši „Červeňáci“

PROSINEC V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Prosinec se pomalu blíží ke konci a všichni naši kamarádi se velice těší na příchod Ježíška.

Proto jen krátké ohlédnutí za tímto měsícem. Hned na začátku prosince jsme absolvovali výlet na hrad Houska, kde na nás čekali Čerti, Andílci a dokonce i Mikuláš. Každý si odvezl nejen krásný zážitek, ale i malý dárek od Mikuláše.

Dalším zážitkem nejen pro nás, ale i Vás rodiče, byla Vánoční besídka, na které naši kamarádi předvedli vše, co se naučili. Doufáme, že si tuto akci všichni užili. Děkujeme rodičům, kteří nám přinesli nějakou tu dobrůtku na zobání po besídce.

No a největší radostí, byl příchod Ježíška do školky. Všichni snad byli spokojeni a hračky se všem líbili. V průběhu tohoto měsíce jsme si řekli co je Advent a jaký má význam. Jaké zvyky se na Vánoce udržují a rozdíl mezi dnešní dobou a tou dřívější.

A v tomto roce je to vše. Za naši třídu Vám všem přejeme klidné prožití Vánočních svátků a Šťastný Nový Rok. Těšíme se na Vás opět v Novém Roce….vaši Červeňáci.

LISTOPAD V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Další měsíc skončil a jsme tu zpět s krátkými zprávičkami. V tomto období jsme se dozvěděli něco málo o zdraví – jak o sebe pečovat, když jsme nemocní a jak tomu alespoň z části zabránit. Dokonce i divadélko, bylo určeno k našim tématům. Probrali jsme si jaké máme části těla a k čemu slouží.

Začal nám podzim, takže jsme si řekli co se děje s přírodou, jak se mění a jaké máme v tomto období počasí.

Jako každý rok, jsme uvítali naše babičky z Klubu aktivních seniorů a ty s námi napekli něco málo cukroví na naši besídku. Také rodiče ze Spolku rodičů se aktivně zapojili a připravili pro naše kamarády pěkné dílničky. Snad se to všem moc líbilo, a proto touto cestou všem děkujeme. No a to by bylo pro tentokrát vše a zase příště Ahoj!….Vaši „Červeňáci.“

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Další měsíc za námi a my se Vám opět hlásíme s aktualitami z naší třídy. Všichni noví kamarádi si pěkně zvykli na nové prostředí a ti, co již chodí druhým rokem je mezi s sebe hezky přijali.

V tomto měsíci jsme se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny (provedli jsme důkladnou ochutnávku), znaky podzimu a vším možným co se týká lesa.  Pracovní listy vidíte na nástěnkách v šatně.

Opět jsme s kamarády tvořili, barvili, lepili a stříhali. Prosíme o spolupráci s rodiči a zkuste svým dítkám dávat doma do rukou nůžky, ať stříhají třeba jen noviny – někteří kamarádi nevědí, jak se nůžky drží. Výtvarná díla vašich ratolestí, jsou pověšena ve třídě, některá na nástěnkách a poslední místo kde je můžete najít, je na sítích u schodů nahoru ke žluté třídě.  Všichni se moc snaží a je to i na jejich obrázcích vidět.

Jako poslední informaci uvedeme, že jsme se setkali se dvěma pejsky: Borůvkou a Fidorkou a děti se seznámili s canisterapií. A tímto se tento měsíc s Vámi loučíme a opět příště ahoj.

ZÁŘÍ V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Začátek školního roku proběhl více méně bez obtíží. Pár slziček u našich nových kamarádů bylo, ale vše jsme zvládli.

V tomto měsíci jsme poznávali nové kamarády a seznamovali jsme se se svými značkami. Pověděli jsme si, jaká máme ve školce a naší třídě pravidla, procvičujeme barvy, zpíváme písničky, učíme se básničky, cvičíme atd…

Hodně si s kamarády povídáme. Vše co s nimi vytvoříme, ať už to jsou pracovní listy nebo obrázky, uvidíte v šatně na nástěnkách. Jediné co můžete vidět pouze na výstavě zahrádkářů je obrázek “Naše květina”. Na tuto výstavu se půjdeme podívat na konci týdne - snad nám bude přát počasí.

Jediné, co nám dělá trochu více starostí, je u některých kamarádů oblékání - chtělo by to více trénovat. A to by bylo pro tentokrát vše a za měsíc zase ahoj - Vaši “Červeňáci”.

UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY

Září: Svět v mateřské škole

Říjen: Sklízíme plody podzimu

Listopad: Když se počasí pokazí - nám  to hru nezkazí